• تاریخ انتشار: 22 شهریور 1401
اتاق تست دما و رطوبت ثابت

حفظ کنترل شده رطوبت یک عامل ضروری در چمبر است. در عمل، این امر توسط یک سیستم فعال قابل تنظیم برای رطوبت و رطوبت زدایی که در آن منبع آب خارج از محفظه کار است، به دست می آید.

آب مخزن آب خارجی در بخاری گرم می شود و به عنوان بخار به محفظه داخلی چمبر می رسد . یک سنسور رطوبت به طور مداوم میزان رطوبت را در محفظه داخلی اندازه گیری می کند، بنابراین رطوبت کنترل شده را امکان پذیر می کند، معمولاً بین 10 تا 98٪ Rh (رطوبت نسبی). برای اهداف رطوبت زدایی، محفظه داخلی در یک نقطه خاص، با استفاده از یک تله رطوبت سرد متراکم می شود.

تنظیم دما

الزامات تنظیم دما برای چمبر و هوا و اتاق های کنترل دما از یک سو و چمبر رطوبت و اتاق های آب و هوای ثابت از سوی دیگر تفاوت اساسی دارند. به دلیل محدوده دمایی زیاد، چمبر آزمایش آب و هوا باید با در نظر گرفتن عملکرد بالا طراحی شوند. یک ابزار مهم مقایسه، میانگین زمان گرم کردن و خنک شدن مشخص شده در داده های فنی بر حسب کلوین در دقیقه است (K/min تعیین شده بر اساس DIN IEC 60068-3-5).

HPP محفظه اقلیم ثابت Memmert

HPP محفظه اقلیم ثابت Memmert

از طرف دیگر، در چمبرهای رطوبت و اتاق های آب و هوای ثابت، آزمایش ها معمولاً در دمای ثابت و در یک دوره زمانی طولانی و اغلب چندین ماهه انجام می شود. بنابراین معیارهای کیفیت تعیین کننده در این مورد، حفظ دقیق دما، همراه با بهره وری انرژی است. به همین دلیل، برخی از تولیدکنندگان این وسایل را با یک سیستم گرمایشی و سرمایشی با قابلیت تنظیم دقیق و صرفه جویی در انرژی با عناصر Peltier ارائه می دهند (همچنین به خنک کننده پلتیر در انکوباتور خنک شده مراجعه کنید).

یک تمایز فنی در چمبرهای آب و هوا در مورد اینکه آیا آنها خنک می شوند یا نه، انجام می شود. تعداد زیادی از لوازم خانگی را می توان در عمل یافت که از نظر محدوده دما، عملکرد، طیف نور، اندازه یا اتصالات آنها برای کاربردهای خاصی مانند رشد گیاه، فتوولتائیک، بذر و غیره طراحی شده اند (جزئیات در مورد عملکرد و ویژگی های اساسی یک محفظه کنترل دما ).

5/5 - (1 امتیاز)
چمبر تست دما یک قطعه تخصصی از تجهیزات مورد استفاده برای آزمایش های محیطی، آزمایش نیمه هادی، چمبر تست پایداری شیمیایی و موارد دیگر است.
چمبر رطوبت مکانیزمی است که نحوه واکنش محصولات را هنگام قرار گرفتن در معرض تغییرات رطوبت بررسی می کند. این نوع تست محیطی توسط سازندگان برای آزمایش پارامترهای مختلف محصولات خود در سخت ترین شرایط استفاده می شود.
برای خشک کردن یا "نم زدایی" چمبر به یک سیستم مکانیکی نیاز دارید. یک سیستم تبرید برای انجام این کار ایده آل است. یک کویل خنک کننده سرد در چمبر، رطوبت هوا را جذب می کند و باعث می شود که به آب متراکم شود و سپس می توان آن را تخلیه کرد.
چمبر های دما و رطوبت برای آزمایش مواد ساختمانی و زمینه های الکترونیکی و همچنین در طیف گسترده ای از تحقیق و توسعه مرتبط با مردم و محیط زیست استفاده می شود. آنها به عملکرد بالایی نیاز دارند که می تواند تست های دقیق اطمینان را برای وسایل نقلیه و سایر کاربردها برآورده کند.
همچنین شرایط محیطی متعددی وجود دارد که چمبرهای آزمایشی می‌توانند دوباره ایجاد کنند: شرایط دما و رطوبت، شرایط فقط دما، و شرایط خورنده از طریق استفاده از اسپری نمک. در صورت نگهداری مناسب، چمبرهای آزمایشی می توانند به مدت 10 سال یا بیشتر فعال باقی بمانند.

دیدگاه شما

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها