• تاریخ انتشار: 9 آبان 1400

خدمات خمکاری ورق های فلزی عملی مکانیکی است که در آن به ورق فشار وارد می‌شود و این فشار خمش و زاویه در ورق ایجاد می‌کند. خمکاری ورق های فلزی دارای روش های گوناگونی است که با توجه به مواردی چون جنس ورق، ضخامت آن، طرح مورد نظر برای خم کردن و میزان خمش، روش مورد نظر انتخاب می‌شود.

خمکاری چیست ؟

خدمات خمکاری ورق روشی برای تبدیل ورق تخت فلزی به شکل مورد نظر بدون شکست یا نازک شدن موضعی شدید است. فرایند خمکاری ورق های فلزی یکی از مهمترین فرآیندهای تولید می باشد.

معمولا عملیات خمکاری با دستگاهی به نام پرس برک انجام می شود. بنابراین فرآیند خمکاری در صنعت بنام عملیات شکل دهی پرس برک نیز معروف است.

 

فرآیند خمکاری به چه صورتی است ؟

پس از تولید قطعات توسط دستگاه لیزر، قطعات تولیدی تحت عملیات خمکاری قرار می گیرند . خمکاری به روش کنترل عددی توسط کامپیوتر یا همان خمکاری CNC ، فرآیندی است که دستگاه CNC انجام می دهد. این دستگاه قابلیت فرمان پذیری توسط کدهای ریاضی را دارد و حضور اپراتور محدود به ایستادن فرد در بخش کنترل کننده ی دستگاه می باشد. این دستگاه خم دقیقی عرضه کرده و جهت فرم دهی طیف وسیعی از فلزات در جنس ، ضخامت و ابعاد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. فرآیندهای فرم دهی توسط خم CNC قابلیت تولید در حجم بالا، با کمترین زمان و پرداخت ثانویه را دارند. نور صنعت فردوس با ارائه بهترین خدمات خمکاری ورق ، می کوشد بهترین روش برای تولید در تعداد کم یا تولید در تیراژ بالا برای انواع محصولات ورقکاری باشد.

خدمات خمکاری

انواع روشهای خم کاری

به طور کلی قطعاتی که دچار فرایند خم کاری می شوند،‌ قابل تجزیه یکی از انوع خم کاری V شکل، خم کاری گونیایی و خم کاری U شکل (ناودانی) خواهند بود.

همچنین با توجه به جنس ورق فلزی مشخص می‌شود که خمکاری ورق های فلزی به صورت گرم اجرا شود یا به صورت سرد و در دمای پایین انجام گردد. اگر ورق فلزی مقدار کربنی بیش از 1.2 درصد داشته باشند، قابلیت خمکاری این ورق ها کاهش یافته و برای خم کردن، باید ابتدا آن ها را گرم نمود. معمولا ورق های غیر آهنی را به جز ورق روی و ورق آلومینیوم در حالت سرد خمکاری می کنند. در اکثر موارد در طی عملیات خمکاری ضخامت ورق تغییری نمی کند. البته به دلیل کشش ایجاد شده هنگام خمکاری ممکن است در پاره ای از موارد ضخامت قسمتی از ورق فلزی تغییر نماید.

 

خمکاری V شکل

جهت انجام این فرایند نیازمند استفاده از یک سنبه و ماتریس از جنس فولاد آب داده می باشیم. سر سنبه و فرورفتگی ماتریس به شکل V می باشد. ماتریس روی پایه ای با ارتفاع معین قرار می گیرد تا بتواند در مقابل نیروی خم کاری تحمل داشته باشد. اتصال ماتریس و پایه معمولاً توسط چهار پیچ و دو پین صورت می گیرد.

 

خمکاری گونیایی

هدف از انجام این فرایند ایجاد خم است و در آن یک جفت سنبه-ماتریس استفاده می شود. ماتریس به مانند خم کاری V شکل می تواند روی یک پایه سوار شود. برای کنترل فرایند خم کاری از یک فشار انداز که به عنوان حمایت کننده ورق نیز کار می کند استفاده می شود.

قطعه ی مورد نظر به گونه ای درون ماتریس قرار می گیرد که بازوی بلندتر آن روی فشارانداز باشد.

پایین آمدن سنبه باعث می شود که قطعه به فشار انداز بچسبد. و به همراه آن درون ماتریس فرو برود و در نتیجه آن بازوی کوچکتر جسم عمود بر بازوی بزرگ تر خواهد شد.

 

خمکاری U شکل

قالب خم کاری U شکل مشابه خم کاری گونیایی ساخته می شود. با این تفاوت که دو علم خم کاری گونیایی روی ورق انجام می شود و از هر دو طرف خم،‌ نیرویی برابر و در جهت مخالف سنبه وارد می شود.

از مزایای این فرایند می توان به ایجاد هم زمان دو خم و دقت زیاد آن اشاره کرد. از محدودیت های آن باز شدن دهانه ی خم ناشی از برگشت فنری می باشد.

خدمات خمکاری

کاربرد خم کاری در صنعت

از جمله کاربردهای این فرآیند ایجاد انحنا در یک ورق است. همچنین تبدیل ورق به ناودانی با مقاطع مختلف و در مواردی شکل های حلقوی بسیار پرکاربرد است. با توجه به کاربرد روزافزون این فرآیند در صنایع مختلف می توان به اهمیت این فرآیند پی برد.

امروزه با پیشرفت برق آسای تکنولوژی و ورود کامپیوتر به عرصه تولید و استفاده از ماشین های خم کاری CNC

محصولات تولید شده با این فرآیند با دقت و کیفیتی بسیار بالا، به صورت چشمگیری افزایش یافته است .

در حال حاضر مرکز نور صنعت فردوس مجهز به دستگاه های برش و خم کاری است. در صورت نیاز به عملیات خمکاری، پس از تولید قطعات توسط دستگاه لیزر، مطابق نقشه و به پشتوانه تجربه اپراتورهای مرکز این پروسه قابل انجام خواهد بود.

خدمات خمکاری ورق در ادامه خدمات برش لیزر ورق انجام می گیرد. قطعا انجام هر دو مرحله تولید در یک کارخانه، هماهنگی های ورقکاری، دقت، سرعت و هزینه انواع خدمات برش لیزر و خدمات خمکاری ورق را بهینه می کند. نور صنعت فردوس  با پرسنل مجرب خود، انواع خدمات طراحی و مدل سازی کامپیوتری قطعات، برش لیزر و همچنین خمکاری ورق ها را انجام می دهد. پس بدون نگرانی قطعات را به ما بسپارید تا صفر تا صد تولید شما با دقت و کیفیت و زمان بندی مطلوب شما انجام شود.

خدمات خمکاری

خدمات خمکاری نور صنعت فردوس

 

  • خمکاری فلزات

خمکاری فلزات از جمله عملیات‌های پرکاربرد در صنعت است. و در پروژه های مختلف همچون ساخت جعبه های فلزی در صنعت الکترونیک،دامداری و کشاورزی، ساختمان سازی،  کشتی سازی، کارخانه جات و … کاربرد دارد. خم کاری فلزات عملیاتی مکانیکی است که در آن به ورق فشار وارد می‌شود.  این فشار خمش ایجاد کرده و ورق فلزی زاویه دار میشود. خم کاری ورق های فلزی دارای روش های متفاوتی است. این روش ها با توجه به مواردی مانند جنس ورق، ضخامت ، طرح مورد نظر برای خمکاری و مقدار خمش، انتخاب می‌شود

  • خمکاری آهن 

خمکاری آهن آلات شامل مجموعه فرآیندی است که فلزات و مقاطع فلزی گوناگون با تغییر شکل آماده استفاده در صنایع فلزی می گردند.

 

  • خمکاری ورق 

فرایند خمکاری ورق های فلزی یکی از مهمترین فرآیندهای تولید می باشد. خدمات خمکاری ورق روشی برای تبدیل ورق تخت فلزی به شکل مورد نظر بدون شکست است. خمکاری فرآیندی است که در اغلب روش های شکل دادن وجود دارد.

از جمله کاربردهای این فرآیند ایجاد انحنا در یک ورق است. همچنین تبدیل ورق به ناودانی با مقاطع مختلف و در مواردی شکل های حلقوی بسیار پرکاربرد است. با توجه به کاربرد روزافزون این فرآیند می توان به اهمیت این فرآیند پی برد.

امروزه با پیشرفت برق آسای تکنولوژی و ورود کامپیوتر به عرصه تولید و استفاده از ماشین های خم کاری CNC، محصولات تولید شده با این فرآیند با دقت و کیفیتی بسیار بالا، به صورت چشمگیری افزایش یافته است .

خدمات خمکاری

درباره نور صنعت فردوس

شرکت نور صنعت فردوس اکنون با همراهی تیم کارشناسان فنی مجرب و متعهد و بهره گیری از نظرات کارشناسی پژوهشگران برتر کشور بر آن است تا با تخصص و نو آوری و خلاقیت طراحی و ساخت محصولاتی منحصر به فرد و قابل اعتماد در اختیار مشتریان عزیز قرار دهد و جایگاه ارزشمندی در فناوری تولید کسب نماید.

قیمت خدمات خمکاری 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

09126613667

خدمات خمکاری

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه شما

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها