• تاریخ انتشار: 4 بهمن 1400
لیزر

برش لیزر

دستگاه سی ان سی توانست با ورود خود به صنایع مختلف، تحولات بسیاری را ایجاد کند. سرعت و دقت بالای خدمات برش لیزر با استفاده از دستگاه سی ان سی موجب شده است صنایع زیادی از آن استفاده کنند.

از جمله مزایایی که دستگاه برش لیزر در اختیار ما قرا ر می دهد به شرح زیر است:

●خطای انسانی به طور قابل توجهی کاهش می یابد. زیرا دستگاه سی ان سی دستگاهی برنامه ریزی شده است.

●این دستگاه پرتویی با قطر بسیار اندک دارد و می تواند با دقت بالایی قطعه را برش دهد.

●سطح قطعه برش داده شده توسط این دستگاه تمیز و صاف خواهد بود

●قطعه برش داده شده هیچ گونه آثار سوختگی ناشی از برش نخواهد داشت.

●محدودیتی در شکل قطعه وجود ندارد و طبق درخواست مشتری می توان هر نوع شکل پیچیده ای را تولید کرد.

●این دستگاه قابلیت تکرارپذیری بالایی دارد.

●زمان تولید کاهش می یابد و در زمان صرفه جویی می شود. سرعت برش لیزری از هویه کاری و معرق کاری بالاتر است و هم چنین در برش لیزری قطعات یکنواخت تری به دست می آید.

●قطعه برش داده شده، کیفیتی بالا خواهد داشت.

●بهره وری و بازده تولید را افزایش می دهد.

●با دستگاه برش CNC می توان متریال های مختلفی را برش داد و انعطاف بالایی در تولید دارد.

●نیروی انسانی موردنیاز برای تولید کاهش می یابد و به نظارت مستمر کارکنان نیازی نیست.

●نظارت بر آن بسیار ساده و آسان می باشد.

●دستگاه برش لیزر CNC ایمنی بالاتری نسبت به دستگاه های سنتی دارد.

●نرم افزار کنترل کننده هوشمند به تنهایی می تواند دستگاه را کنترل کند.

●این دستگاه آلودگی صوتی ایجاد نخواهد کرد. در سایر روش ها آلودگی صوتی ایجاد می شود ولی با استفاده از خدمات برش لیزر صدای ایجاد شده بسیار کم خواهد بود.

برش لیزر تکنولوژی است که در آن با لیزر مواد مختلف را با سرعت بالا، دقت و قدرت زیاد برش می‌دهد. به دلیل قطر کم لیزر، برش لیزر بسیار دقیق بوده و عاری از هرگونه خطا است. نکته‌ای که باید مورد توجه قرار بگیرد، جنس ماده‌ای است که قرار است تحت برش لیزر قرار بگیرد؛ زیرا سطح برخی مواد پس از برش لیزر ممکن است کمی بسوزد. تقریبا می‌توان روی اکثر فلزات برش لیزر انجام داد، فلزاتی مانند فولاد، آهن و آلومینیوم بیشترین کاربرد را در برش لیزر دارند. مواد دیگری که می‌توان روی آنها برش لیزر انجام داد شامل چوب، پلاستیک، شیشه و سرامیک است. در مقایسه با روش‌های مشابه برش لیزر فلزات برای مواد کوچک ایده‌آل‌ترین انتخاب است.

کاربرد دستگاه به هدف و محصولات تولیدی کارگاه یا کارخانه ارتباط دارد. از دستگاه های CNC و خدمات برش لیزری در سه بخش اصلی استفاده می کنند:

حکاکی بر روی متریال های مختلف: حکاکی به ظرافت و دقت بالایی نیاز دارد. بنابراین حکاکی باید با استفاده از دستگاه های دقیقی مانند دستگاه برش لیزری که با برنامه های کامپیوتری کنترل می شود، انجام شود. حکاکی بر روی موادی مانند سنگ، سرامیک، فلزات، شیشه، چوب و پلاستیک انجام می شود ولی حکاکی بر روی چوب و فلزات رایج تر است. در تولید لوازم تزیینی، قطعات، تجهیزات پزشکی و موارد بسیاری از حکاکی استفاده می شود. در حکاکی، دستگاه برش لیزری بخشی از سطح قطعه را برش می دهد و نرم افزار عمق حکاکی را تعیین می کند.

برش: دستگاه برش لیزری می تواند مواد مختلفی را برش دهد. برای انجام برش از دستگاه های قوی تر استفاده می شود. دستگاه فرز نمونه بارزی از دستگاه های قوی است و از آن در صنایع مختلفی استفاده می شود. نحوه برش در تولید قطعات صنایع مختلف و کارخانه ها بسیار مهم است. بنابراین بیشتر صنایع از دستگاه فرز استفاده می کنند. زیرا با استفاده از این دستگاه، دیگر نیازی به صافکاری یا سایر کارهای زمان بر نیست.

سوراخکاری و حفاری: مته و دریل استفاده شده در دستگاه اندازه سوراخ و حفره را تعیین می کند. در صنعت هوا فضا و تولید قطعات الکترونیکی به منظور سوراخکاری می توان از دستگاه برش لیزری استفاده کرد.

کاربرد خدمات برش لیزر CNC در صنایع مختلف

صنعت هوا فضا

مهندسان در تولید هواپیما نباید خطایی داشته باشند. زیرا کوچک ترین خطا می تواند جان مسافران هواپیما را به خطر اندازد. در این صنعت برای اتصالات مانیفولد، جسم ایرودینامیکی، پوسته، آنتن و اتصالات برق الکترونیکی از دستگاه برش لیزری CNC استفاده می شود.

صنعت حمل و نقل

بیشتر قطعات برش داده شده در صنعت هواپیما، در صنعت اتومبیل سازی نیز کاربرد دارند. زیرا همانند صنعت هوا و فضا، قطعاتی که برای تولید خودرو استفاده می شود باید از مقاومت بالایی برخوردار باشند. در ساخت کشتی ها، قطارهای باری و غیره از دستگاه های سی ان سی استفاده می شود.

صنعت پزشکی

در این صنعت، بسیاری از قطعات لازم برای تولید ابزارهای پزشکی توسط دستگاه CNC ساخته می شود. ایمپلنت، قطعاتی در MRI، قطعات دستگاه ارتودنسی، قطعات الکترونیکی و سایر تجهیزات پزشکی نمونه هایی از قطعاتی هستند که با استفاده از دستگاه برش لیزری می توان آن ها را تولید کرد. مهندسان می توانند در کامپیوتر قبل از انجام برش، تجهیزات را به صورت سه بعدی ببینند و خطاهای موجود را رفع کنند.

صنعت نفت و گاز

این صنعت به قطعات برش خورده کاملا دقیق نیاز دارد. زیرا اگر قطعات برش خورده معیوب باشند ممکن است نشتی ایجاد شود و خطراتی را به دنبال داشته باشد. در ساخت پیستون، شیرآلات، سیلندر و سایر قطعات موردنیاز در صنعت نفت و گاز از دستگاه برش لیزری استفاده می شود.

صنعت الکترونیکی

قطعات الکترونیکی و قطعاتی که مانع از تداخل الکتریکی دستگاه های ارتباطی می شود، در این صنعت کاربرد بسیاری دارند. در تولید محافظ امواج رادیویی و عایق الکترونیکی می توان از دستگاه برش لیزی استفاده کرد.

صنعت دریایی

در صنعت دریایی باید تجهیزات و قطعاتی تولید شود که در برابر آب و محیط مرطوب مقاوم باشند و فرسوده نشوند. با استفاده از خدمات برش لیزر میتوان برای تولید اجزای موتور، پروانه موتور، عایق بندی ها، قطعات الکترونیکی و غیره بهره برد.

حکاکی

شما می توانید با استفاده از خدمات برش لیزر، نمای درونی خانه، نمای ساختمان و لابی را حکاکی کنید. در استفاده از دستگاه، جنس قطعه اهمیت ندارد. این دستگاه می تواند به راحتی و با دقت چوب، سنگ و سایر مواد را برش دهد و نقش مهمی در افزایش کیفیت نمای ساختمان ایفا کند. حکاکی دیوارها و ساختمان یکی از ترئینات مناسب می باشد. در مرحله نازک کاری ساختمان می توان از دستگاه برش لیزری استفاده کرد. اگر می خواهید طرح ویژه ای بر روی دیوارهای درونی ساختمان حک کنید، می توانید از دستگاه CNC استفاده کنید تا حکاکی شما تمیزتر و دقیق تر دیده شود.

در تولید قطعات تزئینی نیز از دستگاه برش لیزری استفاده های فراوانی می شود. بسیاری از تزئیناتی که در بازار مشاهده می کنید مانند قاب های چوبی و سنگی یا گلدان های سنگی با استفاده از این دستگاه ساخته شده اند. برای مثال می توان منبت ها را با قیمتی ارزان با دستگاه CNC تولید کرد. منبت هایی که با استفاده از این دستگاه ساخته می شود، تمیز و بدون نقص خواهند بود. برای تولید پنجره ها و درب های نقش دار نیز از این دستگاه استفاده می شود.

با استفاده از دستگاه CNC می توان بر روی فلزات حکاکی کرد و یا آن ها را برش داد.

شرکت های بسیاری یک نمونه اولیه می سازند تا بتوانند محصول اولیه را ارائه دهند. با استفاده از خدمات برش لیزر می توان به آسانی یک نمونه اولیه ساخت.

موارد استفاده برش لیزری:

از لیزر برای برش انواع مختلف فلزات مانند طلا، نقره، پلاتین، استیل، مس، برنج، کروم، آلومینیوم، آهن و… و غیرفلزات مانند کاغذ، مقوا، پارچه، پلکسی گلاس(طلق)، ام دی اف(MDF) و انواع فوم های ماکت سازی، چوب، چرم، جیر، پلاستیک، لاستیک، موکت و کف پوش، یونولیت، مولتی استیل و … می توان استفاده نمود.

در فردوس تجهیز برش روی هر متریالی انجام می شود. البته برش روی چوب با ضخامت بالا انجام نمی شود اگر چوب نرم باشد تا ضخامت ۱ سانتی متر و اگر چوب سخت باشد تا ضخامت ۳ یا ۴ میل می توان برش داد اگر مشتری سفارش برش چوب داشته باشد، قبل از برش گوشه کار تست می شود سپس برش به صورت کامل انجام می شود.

انواع برش لیزری:

برش لیزر پلکسی
برش لیزر چوب
برش لیزری چوب بالسا
برش لیزر مقوا ماکت
برش لیزری مولتی استایل
برش لیزری مقوا و کاغذ
برش لیزری چرم
برش لیزری پارچه و نمد
برش لیزر فوم

کاربردهای برش لیزری در صنایع مختلف:

برش لیزری کاربردهای مختلفی دارد از جمله:

ساخت انواع ماکت معماری دانشجویی در سریع ترین زمان و بهترین قیمت
ماکت دانشجویی، ماکت شهری و توپوگرافی، ماکت پایان نامه و ماکت سازی حجمی
مهم ترین کاربرد برش لیزر ساخت ماکت در معماری می باشد. ماکت سازی با استفاده از مقوا ماکت، چوب بالسا، پلکسی و فوم، فوم برد، یونولیت و مقوا به راحتی امکان پذیر است. استفاده از دستگاه پر سرعت لیزر این امکان را به وجود می آورد تا علاوه بر ماکت سازی فوری، ساخت ماکت ارزان تمام شود.
ساخت محصولات کاغذی و مقوایی تزئینی با طرح های ظریف و پیچیده، کارت عروسی و…
برش انواع طلق و پلکسی گلاس برای ساخت انواع تندیس‌های نفیس، لوح‌های یادبود گران‌بهاء و لوح تقدیر، دکوراسیون غرفه‌های نمایشگاهی و سازمانی، ویترین فروشگاه‌ها و مغازه‌ها، تابلوهای تبلیغاتی لوکس، قطعات خاص مهندسی و صنعتی و همچنین کاربردهای خانگی و ساخت محصولات تبلیغاتی از قبیل، استند، باکس، محصولات دکوری و فانتزی و ساخت تابلو راهنمای طبقات
برش ام دی اف (MDF) برای ساخت علائم مراکز خرید و فروشگاه‌ها، وسائل تزیینی، دکوری و فانتزی، وسایل کمک آموزشی، ساخت پارتیشن های تزئینی و جعبه های تزیینی چوبی
سوراخکاری پلکسی و ام دی اف جهت تابلوهای LED ثابت، تابلو نوری
برش حروف برجسته یونولیتی جهت غرفه های نمایشگاهی ، مهدهای کودک، مدارس، جشن ها
برش پارچه و چرم جهت دوخت انواع لباس و کیف و کفش، کمربند، الگوی لباس و ..
برش لیزری موکت با طرح های خاص جهت فضاهای نظیر اتاق نشیمن، راهرو، سالن های اجتماعات و رستوران ها، لابی ها در هتل ها، آمفی تئاترها و سالن های کنفرانس، حکاکی و برش لیزری کف پوش داخل اتومبیل، هواپیما، برش لیزری کف پوش های نایلونی
برش نمد برای استفاده در ساخت محصولات نمدی تزئینی، عروسک های نمدی و…
برش چوب برای ساخت دکوراسیون، معرق، ساخت قاب عکس چوبی، ساخت پازل های چوبی
ساخت استیکر یا همان کاغذهای برچسب دار است که به راحتی میتوان روی هر جسمی چسباند
کاربرد در صنایع مختلف از جمله ساختمانی (شیر آلات، اتصالات، کابل، لوله سازی، آسانسور، کلید و پریز، کابینت سازی)، هوافضا، تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و پژوهشی، ارتباطاتی، فیزیک، شیمی
همچنین در ساخت جلد نفیس، شبرنگ، هدایای تبلیغاتی، ساعت تبلیغاتی، ادکلن، اسباب بازی، ادوات موسیقی، سررسید، قالب سازی، یراق آلات، بردهای الکترونیکی، عینک، قطعات کامپیوتر، موبایل، کیبورد، سیستم گارانتی، لوازم رستوران، ابزار آلات، دکمه، لیبل سازی و …. کاربردهای فراوانی دارد.

تفاوت برش لیزری با سایر روش ها:

تفاوت برش لیزری با برش cnc:

در برش لیزری برای برش اجسام از یک پرتو لیزر استفاده می شود که با تاباندن روی سطح جسم، برش انجام می شود اما در برش cnc برش به وسیله مته انجام می شود و همچنین cnc در برش گوشه‌ها دچار مشکل است و نمی‌تواند کنج‌ها را به صورت تیز و قائم برش داد.

تفاوت برش لیزری با روش مکانیکی و سنتی:

دستگاه‌های برش لیزری از دقت بالاتری نسبت به روش‌های سنتی برخوردار است به عنوان مثال، در برش فلزات به روش مکانیکی و سنتی، گرمای ایجاد شده بسیار بالاست و این امر در مدت زمان طولانی منجر به آسیب دیدن و تغییر شکل فلز می‌شود در حالی که در برش فلز به وسیله‌ی لیزر این احتمال کاهش می یابد.

مزیت دیگر برش لیزری نسبت به روش مکانیکی، کار کردن راحت تر با آن است و علاوه بر برش مستقیم، می تواند این کار را به صورت منحنی نیز انجام دهد و لبه های کار آسیب نمی بیند. همچنین برش لیزری دقت بسیار بالایی داشته و از آنجایی که کمی از کار سوزانده میشود، به کل کار آسیبی وارد نمیشود.

تفاوت برش لیزری با برش دای کات:

در مقایسه با روشهای مشابه برش مانند دای کات، برش لیزری برای مواد کوچک مناسب تر است .

مزایای برش لیزری:

از آنجایی که در برش لیزری انرژی متمرکز شده و قطر لیزر بسیار باریک است و به علت بالا بودن توان منبع تولیدکننده لیزر، دارای سرعت زیادی است، از این رو این برش ظرافت بسیار بالایی داشته و هیچگونه انحراف و خطایی ندارد.
از آنجایی که ساخت قالب های برش هزینه بر است، با استفاده از تکنولوژی برش لیزری دیگر نیازی به هزینه های سنگین ساخت قالبهای برش نیست.
برش لیزری در ساخت قطعات با تیراژهای نه چندان زیاد انتخابی هوشمندانه و اقتصادی است .
بعد از برش لیزری، قطعات نیازی به ماشین کاری مجدد ندارند.
در برش لیزر هیچ گونه سوختگی بر روی سطح کار و پلیسه پشت کار مشاهده نخواهد شد.
در برش لیزری بر روی قطعه ای که برش می خورد هیچ فشاری اعمال نمی شود و در نتیجه لبه های قطعات دچار آسیب یا له شدگی نمی شود.
با برش لیزری میتوان قطعات پیچیده را با کیفیت بالا برش داد.
با استفاده از برش لیزری میتوان خلاقیت در طراحی و برش را افزایش داد.
با برش لیزری سرعت سفارش و تحویل کار افزایش مییابد و زمان انجام پروژه کاهش می یابد.
احتمال به وجود آمدن خطای انسانی در برش لیزری بسیار پایین است.
برش لیزری یک فرآیند غیر تماسی است و اشعه لیزر استفاده شده در برش لیزری به صورت فیزیکی متریال را لمس نمی‌کند و به جای آن از طریق حرارت‌دهی عمل ذوب کردن را انجام می‌دهد. این کار باعث می‌شود تا امکان آسیب به متریال به حداقل رسیده و از هزینه‌های تعمیر و نگهداری قطعاتی که با سطح در تماس هستند اجتناب شود.
استفاده از این فرآیند بسیار امن تر از فرآیندهای دیگر است چون پرتو در یک جعبه نور محصور شده است.
از آنجایی که شدت پرتو، خروجی حرارت و مدت زمانی که یک فرآیند برش لیزری انجام می شود، به صورت کامل تحت کنترل است، برش لیزری را می توان روی انواع متریال ها انجام داد.
برش لیزری انرژی کمی حدود ۱۰ کیلووات برق مصرف می‌کند که بسیار کمتر از برق مصرفی در دیگر روش های برش است.
از آنجایی که در برش لیزری دمای قطعه قبل و بعد از برش لیزری تغییر بسیار کمی دارد بنابراین خواص فیزیکی و مکانیکی قطعه حفظ می‌شود.
از انجایی که خط برش لیزری باریک و دقت برش لیزری (۲/۰ میلی متر) است، این امر موجب بالا رفتن استفاده از مواد مصرفی و کاهش چشمگیر اتلاف مواد می شود و همچنین می‌توان قطعات را با بالاترین میزان دقت برش داد.
در برش لیزری اصل مواد تجزیه نمی شود.

مزایای دستگاه‌های برش با لیزر:

استفاده از دستگاه برش لیزری فواید بسیاری از جمله افزایش سرعت و دقت برش فلزات و غیر فلزات را دارد. علاوه بر این موارد، نکته مهم دیگر انجام فرآیند برش بدون سر و صدا و لرزش‌های جانبی است. همچنین می‌توان به افزایش امنیت استفاده از این دستگاه اشاره کرد به طوری که احتمال وقوع حادثه در محیط‌های کارگاهی و تولیدی بسیار کاهش پیدا کرده است.

توان و دقت بالای پردازشگرهای تعبیه شده در این دستگاه‌ها می‌تواند به افزایش دقت تولید قطعات و بنابراین افزایش مشتری مداری بسیار کمک کند. دستگاه های برش با لیزر دارای هزینه های نگهداری کم و فقط نیاز به قطعات جایگزین ارزان قیمت دارد.

برش لیزر CO2

دستگاه برش لیزری CO2 از اولین دستگاه‌های برش و حکاکی لیزری در صنعت می‌باشد که بازده بالایی دارد که در قدرت و اندازه های مختلف و قیمت مناسب در دسترس است و از ترکیب کربن دی‌اکسید و لیزر استفاده می‌کند در شرکت فردوس تجهیز برش از این نوع دستگاه برای برش و حکاکی استفاده می شود.

این لیزرها با برانگیخته کردن الکتریکی ترکیب کربن دی‌اکسید، اشعه لیزری پایدار را تولید می‌کنند. این نوع برش اغلب در مواد غیر فلزی مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا آنها طول موج ۱۰.۶ میکرومتر دارند. ابزاری مناسب برای برش و حک انواع پلکسی گلاس به شمار می آید. این دستگاه با دقت و سرعت بالا، توانایی برش و حک انواع پلکسی در ضخامت و اشکال متفاوت را دارد.

قیمت برش لیزر

خدمات برش لیزر چگونه قیمت گذاری می شود؟

خدمات برش لیزری و حکاکی لیزری به روشهای مختلفی قیمت گذاری می شود. مبنای قیمت گذاری بر اساس زمان برش تعیین می شود به این معنی که هر چقدر زمان برش طول بکشد بر اساس واحد دقیقه قیمت محاسبه می شود.

مساله دیگری که در قیمت گذاری بر اساس زمان مطرح بوده، این است که در برخی شرکت ها، اپراتورهای دستگاه لیزر در حضور مشتری برش نمونه را با کمترین سرعت ممکن انجام می دهند تا مشتری گمان کند که سفارش برش لیزری اش زمان بر است ولی در عمل با سرعت بیشتری برش انجام می گیرد اما در شرکت فردوس تجهیز برش خدمات برش لیزری با کمترین زمان چه در عمل و چه در حضور مشتری انجام می گیرد و نحوه محاسبه قیمت برای برش لیزری تماس بگیرید .

مراحل سفارش و تولید

مدت زمانی که برای انجام هر کار برش لازم است:

براساس فایلی که مشتری ارسال می کند، زمانبندی می شود که چقدر زمان برای انجام کار برش لازم است. زمان انجام کار به حجم، اندازه و همچنین نوع، میزان کار و جنس ماده بستگی دارد.

زمان تحویل به چه چیزهای بستگی دارد؟

زمان تحویل کار بستگی به فایل مشتری از نظر حجم و اندازه و تعداد کار متفاوت است.

نوع فایلی که مشتری لازم است فایل خود را طبق آن ارسال کند تا کار برش از کیفیت بهتری برخوردار باشد:

برای اینکه کار برش از کیفیت بهتری برخوردار باشد، فایلی که مشتری ارسال می کند باید وکتور باشد و در نرم افزارهای وکتور مانند CAD ، Corel ،illustrator و … طراحی شده باشد.فایل به صورت عکس کیفیت خوبی نخواهد داشت.

طرز کار با دستگاه برش:

پس از طراحی فایل (که توسط مشتری انجام می گیرد) پارامترهای مورد نیاز برای برش توسط رایانه کنترل و به دستگاه داده شده و تنظیمات مربوط به قسمت هایی که باید برش داده شود، روی دستگاه اجرا می شود. سپس متریال مورد نظر برای برش روی سینی دستگاه قرار می گیرد و طبق تنظیمات اعمال شده عملیات برش انجام می شود.

ابعاد میز کار دستگاه:

ماشین :trotec ۷۰ * ۴۰ : این ماشین قادر است هر دو فرایند حکاکی و برش را با دقت و سرعت زیاد بدون هیچگونه خطا و انحرافی انجام دهد.
دستگاه چینی: ۹۰*۱۲۰
دقت دستگاه: ۰.۲ میلی متر

نکات مهم در مراحل سفارش:

در فایلی که توسط مشتری ارسال می شود باید کمترین فواصل رعایت شود.
بیشترین چیزی که باید رعایت شود درست بودن فایل و وکتور بودن آن است .
در متریال های مختلف، قدرت و سرعت دستگاه متفاوت است. قدرت و سرعت دستگاه باید به گونه ای تنظیم شود که ضخامت مورد نظر را برش دهد اگر قدرت دستگاه زیاد باشد لبه های پلکسی آب شده و پلکسی خراب می شود.
اجناسی مانند چرم، پارچه مخمل و … که باید مطابق سلیقه مشتری باشد و در شرکت موجود نیست مشتری باید خود آن را تهیه کرده و موادی مانند پلکسی و مقوا و مولتی استایل را شرکت تهیه می کند.
اگر کار به صورت یکپارچه باشد که قابلیت قطعه کردن کار وجود نداشته باشد باید حداکثر ابعاد آن به صورت ۱۸۰ * ۱۲۰ باشد .

نحوه عملکرد برش لیزر

برای انجام برش لیزر فلزات ابتدا اشعه لیزر را آماده می‌کنند. ابتدا باید مواد اولیه تولید لیزر را در مخزن دستگاه تولید قرار داده و سپس با استفاده از جریان‌الکتریکی یا سایر روش‌ها آن را تحریک نمود. مواد مولد به وسیله تحریک به وسیله جریان الکتریکی یا تابش لامپ تهیه می‌شود و پرتو ایجاد شده با استفاده از تکه‌های آینه به کار رفته در دستگاه منعکس می‌شود تا انرژی لازمه جهت انجام برش را به دست آورد. و توسط لنز که در سر دستگاه قرار دارد به نقطه مربوطه تابیده می‌شود این لنز توانایی آنرا دارد که اشعه را تا ۰/۲۳ میلیمتر کوچک کند.
عملکرد برش لیزر این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد که بدون لبه‌دار شدن؛ بخش برش خورده به صورت کامل و بدون نقص آماده و قابل استفاده شود. برای آنکه بتوان بر روی فلزات برش لیزر ایجاد کرد باید از مواد اولیه‌ای مانند Co2 , ND و ND-YAG استفاده نمود و با توجه به نوع کاری که مایل به انجام آن هستید از ماده مخصوص آن استفاده کنید. از Co2 برای ایجاد برش بر روی فلزات استفاده می‌شود و از ماده YAG هم برای برش و هم برای حکاکی می‌توان استفاده نمود. برای آنکه گرمای تولید شده توسط برش لیزر به دستگاه آسیبی نرساند از سیستم خنک‌کننده استفاده می‌کنند در این سیستم گرمای تولید شده به خارج از دستگاه منتقل می‌شود و با استفاده از آب از میزان دمای داخل دستگاه کاسته می‌شود.

امتیاز دهید
 • برش لیزر پلکسی
 • برش لیزر چوب
 • برش لیزری چوب بالسا
 • برش لیزر مقوا ماکت
 • برش لیزری مولتی استایل
 • برش لیزری مقوا و کاغذ
 • برش لیزری چرم
 • برش لیزری پارچه و نمد
 • برش لیزر فوم
 • صنعت هوا فضا
 • صنعت حمل و نقل
 • صنعت پزشکی
 • صنعت نفت و گاز
 • صنعت الکترونیکی
 • صنعت دریایی
 • حکاکی

دیدگاه شما

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها