• تاریخ انتشار: 29 آذر 1399
شیکر انکوباتور C02

شیکر انکوباتور C02

شیکر انکوباتور C02 به عنوان یک نمونه ی مهم تجهیزات آزمایشگاهی است. که در آزمایشگاه‌های بیولوژی جهت کشت و رشد دادن نمونه‌های زنده مانند سلول‌ها یا میکروب‌ها کاربرد دارد. در این شیکر انکوباتور با کنترل دما و کنترل دی اکسید کربن شرایط مناسبی جهت رشد ارگانیسم‌های زنده فراهم می گردد. و هر جایی که محقق نیازمند  مشاهده ی دقیق کشت سلول طی مراحل استریل است نقش مهمی در تحقیقات پزشکی دارد. شیکر انکوباتور C02 میکروب های ناخواسته را از کشت سلول دور نگه می دارند. بنابراین شرایط ایده آل برای رشد را فراهم می کنند شیکر انکوباتور CO2 روش های مختلفی را برای جلوگیری از آلودگی در اتاق شیکر  ارائه می دهد. این مقاله به  شما کمک می کند تا برای دستیابی به بهترین نتیجه در زمینه های مختلف مانند درمان سلول های بنیادی ، داروهای بازساختی و جراحی پلاستیک کدام

جزئیات محصول را مورد توجه قرار دهید.

شیکر انکوباتور C02

 

شیکر انکوباتور C02 برای موارد زیر عملکرد مناسب و مفید دارد:

 1. انکوباسیون سلول های پوستی انسان برای پیوند پوست برای نجات جان افراد
 2. مبارزه با بیماری ها با استفاده از تحقیقات سلول های بنیادی
 3. ارائه درمان سلول های بنیادی به عنوان جایگزین مناسب برای جراحی
 4. جراحی پلاستیک ، درمان های ضد پیری ، ترمیم بافت و درمان های پوستی
 5. تکثیر سلول های پوستی انسان برای فرآیندهای بهبودی در پزشکی احیا کننده

1. استفاده از شیکر انکوباتور C02 برای انکوباسیون سلول های پوستی انسان برای پیوند پوست جهت نجات جان افراد:

شیکر انکوباتور C02 سلول های پوست انسان را برای پیوند پوست که باعث نجات بدن انسان می شود استریل می کند. یکی از امیدوار کننده ترین زمینه های تحقیقات مدرن، پزشکی ترمیمی است. بافت مرده و اندام های آسیب دیده با ترمیم سلول های ناکارآمد بهبود می یابند. برای دستیابی به این هدف ، پوست از بیمار برداشته می شود ، در شیکر انکوباتور C02 تکثیر شده و در قسمت آسیب دیده کاشته می شود.  این نوع جدید درمانی برای قربانیان دارای سوختگی های  گسترده از اهمیت اساسی برخوردار است  زیرا می توان از ایجاد جای زخم قابل توجه در نتیجه روشهای پیوند سنتی جلوگیری کرد.

پوست انسان تنها  با تلاش زیاد و انجام سخت ترین الزامات ایمنی قابل تولید است. در گذشته کارکنان آزمایشگاه قبل از اجازه ورود به “اتاق تمیز” که شیکر انکوباتور C02 در آن واقع شده است، ملزم به  انجام مراحل سخت استریل بودند. از آنجایی که تقاضا برای سلولهای پوستی ایجاد شده به طور مصنوعی به سختی برآورده می شود. کارشناسان در پی یک راه حل کارآمدتر بودند . شرکت های سازنده ی تجهیزات آزمایشگاهی ایده ادغام مستقیم شیکر انکوباتور C02 و اتاق ایزوله را بررسی نمودند و سرانجام این ایده عملی شد. شیکر انکوباتور C02 را طراحی نمودند که کارکنان آزمایشگاه می توانند بدون افزایش خطر آلودگی، مدت زمان بیشتری در شیکر انکوباتور C02 فعالیت تحقیقاتی انجام دهند.

 1. مبارزه با بیماری ها با استفاده از تحقیقات سلول های بنیادی

پیشرفت در تحقیقات سلول های بنیادی برای مبارزه با بیماری ها و به ویژه برای درمان سرطان بسیار مهم است. از سلول های بنیادی می توان برای ترمیم یا حتی جایگزینی سلول ها و اندام های ناکارآمد با بافت های رشد یافته در شرایط آزمایشگاهی استفاده کرد. به همین ترتیب ، تحقیقات سلول های بنیادی، بنیان علمی پزشکی احیا را فراهم می کند. هنگامی که نوبت به کار بردن کشت های سلولی می رسد ، شرایط استریل و حداکثر ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. بنابراین شیکر C02 باید عملکرد عقیم سازی خودکار را نیز ارائه دهد. این امر خطر آلودگی خارجی احتمالی را به حداقل مطلق کاهش می دهد

 1. ارائه درمان با سلول های بنیادی به عنوان جایگزین مناسب برای جراحی

پزشکی ترمیمی ، به عنوان روش سلول درمانی ، توانست انقلابی در تحقیقات در زمینه جراحی قلب ایجاد کند. اکنون سلول های بنیادی به طور فزاینده ای نسبت به جراحی قلب باز اولویت دارند. این فرآیند را می توان به این ترتیب توصیف کرد: خوشه های بافتی و سلولی در شیکر انکوباتور C02  رشد کرده و از طریق پیوند سلول در بیمار کاشته می شوند. دو روش برای تولید این سلولهای بنیادی وجود دارد:

 • سلولهای خود بیمار برداشته شده و سپس در شیکر انکوباتور C02 تکثیر می شوند
 • بافت زنده مانند دریچه های قلب یا رگ های خونی از ابتدا در شیکر C02 رشد می کنند.

فرآیند عقیم سازی بعدی در هنگام تکثیر سلول های بنیادی در شیکر انکوباتور C02 (تجهیزات آزمایشگاهی) مهم است . در حالت ایده آل، شیکر انکوباتور C02  شما دارای عملکرد خودکار عقیم سازی هوای گرم است.

 1. جراحی پلاستیک ، درمان های ضد پیری ، ترمیم بافت و درمان های پوستی :

شیکر انکوباتور C02 ابزار مهمی برای درمان های سلول های بنیادی هستند. این روش های درمانی شامل آماده سازی سلول های خود بدن برای استفاده در کاربردهایی مانند جراحی پلاستیک ، درمان های ضد پیری ، ترمیم بافت یا درمان های پوستی و ارتوپدی است. پس از بازیافت بافت ، سلول های بنیادی استخراج و از آن جدا می شوند. این با خطر آلودگی همراه است. به همین دلیل آزمایشات جامع عقیم سازی در شیکر انکوباتور C02 که در آن کشت سلول  بعدا تکثیر می شود ، انجام می شود. آزمایشات نهایی ژنتیکی در شیکر C02 اطمینان حاصل می کند که حداکثر ایمنی قبل از کاشت مجدد سلولها به بیمار حاصل می شود.

 1. تکثیر سلول های پوستی انسان برای فرآیندهای بهبودی در پزشکی احیا کننده

پزشکی مدرن در خصوص راهکار های مختلف درمان بیمارانی که دارای آسیب های گسترده مرتبط با گرما هستند، با چالش های متعددی روبرو است. پیوند سلول های پوستی ، که در شیکر انکوباتور C0 2 رشد داده شده است. هنگامی که 60 درصد از سطح بدن آنها توسط سوختگی های درجه دو یا سه پوشانده شود. برای بیماران استفاده می شود. غالباً ، داروهای ترمیمی تنها فرصتی برای بهبود چنین بیمارانی است. هنگام تولید یا تکثیر کشتهای سلولی انکوباتور C02 باید کمترین خطر ممکن برای آلودگی را داشته باشد. فن هایی که اغلب در این نوع دستگاه نصب می شوند ، معمولاً خطر بالایی از آلودگی را نشان می دهند. که می تواند منجر به خطر زیادی برای سلامتی بیمار شود.

با نور صنعت تجهیز تولید کننده، تجهیزات آزمایشگاهی همراه باشید.

4.3/5 - (6 امتیاز)

دیدگاه شما

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها