آزمایشگاه ها مجهز به تجهیزات آزمایشگاهی با تکنولوژی برتر

بشر از ابتدای خلقت همواره در پی یافته ها و کشفیات بوده است و با گذشت زمان آموخته که جهت اثبات و تایید هر یافته ای باید آن را آزمایش کند و برای انجام آزمایش های خود در پی ابزار و وسایلی بوده است که بتواند او را به سمت و سوی اهداف خود سوق دهند. با مقاله آزمایشگاه ها مجهز به تجهیزات آزمایشگاهی با تکنولوژی برتر و فرآیند استریلیزاسیون تجهیزات آزمایشگاهی باما همراه باشید.

کسب علم، همزمان می تواند هم سرگرم کننده و جذاب  و هم خطرناک و آسیب رسان باشد.  چنانچه پژوهشگر دانش مناسبی در مورد استفاده ی صحیح از انواع مواد شیمیایی و آزمایشگاهی نداشته باشد مسلما با انواعی از آسیب ها مواجه خواهد شد.

پژوهشگر تا مادامی که  اطلاعات لازم در خصوص آزمایشگاه های شیمی نداشته باشد مسلما تصور درست پیش رفتن و رسیدن به اهداف خیالی بیش نیست. پس وجود تجهیزات آزمایشگاهی با تکنولوژی برتر روز دنیا می تواند نیاز پژوهشگر را بر آورده نماید و محیط آزمایشگاه را برای ورود پژوهشگر و انجام هر آزمایشی امن و ایمن سازد.

تجهیزات آزمایشگاه بنا به نوع کاربرد  خود بسیار مهم هستند و آگاهی از نحوه ی کار با تجهیزات آزمایشگاهی نیاز به دانش و تجربه ی کافی دارد.

شرکت نور صنعت تجهیز فردوس با سابقه ی بیش از ۱۵ سال فعالیت در زمینه ی طراحی و ساخت تجهیرات آزمایشگاهی با کیفیت برتر و بر اساس استاندارد های روز دنیا توانسته است در راستای ارائه ی خدمات و بهبود فن آوری و ارتقای کیفیت محصولات خود با مشتریان زیادی در سراسر کشور مشارکت نماید.

تجهیزات آزمایشگاهی با تکنولوژی برتر و فرآیند استریلیزاسیون تجهیزات آزمایشگاهی

اهمیت فرآیند استریلیزاسیون برای تجهیزات آزمایشگاهی چیست؟

کلیه ی تجهیزات آزمایشگاهی بسته به نوع آلودگی یا شسته می شوند تا چربی و آلودگی از بین برود یا به نوعی باید استریل و ضدعفونی شوند تا میزان آلاینده های شیمیایی که ممکن است در رشدمیکروب ها تداخل ایجاد کند محدود شود. ابزار و تجهیزات آزمایشگاهی با آلودگی هایی آلوده می شوند که ممکن است ماهیت شیمیایی یا بیولوژیکی داشته باشند و یا بسیاری از لوازم و تجهیزات بیمارستانی به دلیل تماس با بیماران یا قرار گرفتن در مراحل تجزبه و تحلیل آزمایشگاهی ممکن است در نمونه های مورد نظر اختلال ایجاد کنند و یا نمونه های دیگر را آلوده نمایند.

جهت دستیابی به شرایط استریل چندین روش شیمیایی و یا فیزیکی وجود دارد  که شامل استریل با حرارت مرطوب( اتوکلاو) استریل با حرارت خشک ( استریلایزر گلس بید) استریل با مواد شیمیایی و گاز های مختلف می شود.

فرآینداستریلیزاسیون جهت از بین بردن تمام اشکال زندگی موجود در یک منطقه ی خاص و از بین بردن عوامل بیولوژیکی شبه زنده مانند ویروس ها است.

محیط استریل و ضد عفونی شده یک ضرورت اجتناب پذیر برای آزمایشگاه ها است و تاثیر مستقیم بر کیفیت تجهیزات آزمایشگاهی دارد.

مهمترین و کاربردی ترین عامل در فرآیند استریل کردن تجهیزات آزمایشگاهی عامل گرما است که زمان و گرمای مناسب جهت اطمینان از تخریب میکرو ارگانیسم ها تضمین تجهیزات آزمایشگاهی استریل شده است.

امیدواریم از مقاله آزمایشگاه ها مجهز به تجهیزات آزمایشگاهی با تکنولوژی برتر و فرآیند استریلیزاسیون تجهیزات آزمایشگاهی بهره کافی را برده باشید. از قسمت دیدگاه ها باما در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *