تجهیزات آزمایشگاهی

دانشجویان رشته های علوم پایه، محققین و دانشمندان آزمایشگاه برای ایجاد تعامل با داده های جمع آوری شده خود نیاز به مجموعه ی کاملی از ابزار و تجهیزات آزمایشگاهی دارند. بنابراین مجهز کردن آزمایشگاه‌ها به تجهیزات آزمایشگاهی با کیفیت و مطابق با استانداردهای معتبر دنیا از اهمیت خاصی برخوردار است. زیرا با ارائه ی محصولات و خدمات با کیفیت و ایمنی پژوهشگران و محققین ارتباط مستقیم دارد.

‌ تجهیزات آزمایشگاهی به مجموعه‌ای از ابزار و لوازم مورد استفاده در آزمایشگاه‌ها اطلاق می گردد که محققین و دانشمندان به واسطه ی تجهیزات آزمایشگاهی قادر به انجام پژوهش های تحقیقاتی خود می باشند. البته تجهیزات موجود در هر آزمایشگاه با توجه به نوع کاربرد آن ممکن است با تجهیزات سایر آزمایشگاه‌ها متفاوت باشد.

تجهیزات آزمایشگاهی در ایران طبق قوانین و استانداردهای معتبر دنیا تولید می‌شوند به طوری که کیفیت محصولات، متخصصین ، دسترسی به تکنولوژی‌های روز دنیا و پایین بودن قیمت تمام شده محصولات نسبت به کشورهای اروپایی از جمله ویژگی های مهم این محصولات است که آن را با محصولات کشورهای اروپایی قابل رقابت می کند.

تجهیزات آزمایشگاهی

در عرصه ی تولید تجهیزات آزمایشگاهی، شرکت های دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی فعال در حوزه های مختلف با حمایت مالی و معنوی بخش های مسئول مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گام های ارزنده ای برداشته اند و تولید  تجهیزات متنوع و با کیفیت آزمایشگاهی در ایران طی چند سال اخیر باعث شده است که این امر در سایه ی حمایت های دولتی و برگزاری همایش ها و سمینار های آموزشی سرعت بیشتری بگیرد و تجهیزات آزمایشگاهی ساخت شرکت های فعال سازنده  علاوه بر ورود به بازار های داخلی به کشور های دیگری نیز صادر شود. مسلما توسعه شرکت های دانش بنیان  و حمایت مالی و معنوی از آنها  زمینه ساز تولید بیشتر تجهیزات آزمایشگاهی خواهد بود و کشور در عرصه های بین المللی و بازار رقابت های جهانی حرکت های توانمند و چشمگیری خواهد داشت.

شرکت نور صنعت تجهیز فردوس ارائه دهنده تجهیزات آزمایشگاهی

شرکت نور صنعت تجهیز فردوس با برند بین المللی NST LAB به عنوان یکی از شرکت های برتر در زمینه ی تولید تجهیزات آزمایشگاهی و با تجربه ی بیش از 15 سال توانسته است با بهره گیری از روش های علمی نوین  و استفاده از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه تجهیزاتی تولید کند که علاوه برجلب نظر مشتریان داخلی، تولیدات خود را به کشور های عراق، افغانستان و آذربایجان نیز صادر نماید.

اما مشکلات عدیده ای در مسیر شرکت های تولیدکننده وجود دارد که در سال های اخیر توجه بیشتری به آن شده و مسیر هموارتر گردیده است. یکی از مهمترین عواملی که شرکت های تولید کنده با آن مواجه هستند شک و تردیدی است که محققین و پژوهشگران به هنگام خرید انواع تجهیزات آزمایشگاهی دارند. در واقع معیارهایی برای خرید تجهیزات ازمایشگاهی وجود دارد که تأثیر مستقیمی در خرید انواع تجهیزات آزمایشگاهی می گذارد و اعم این معیار ها  قیمت تجهیزات، کیفیت، خدمات پس از فروش و ارائه تسهیلات است. طی چند سال اخیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حمایت از دانش و فناوری شرکت های تولید کننده ی تجهیزات آزمایشگاهی اقدام به برگزاری نمایشگاه تجهیزات و مواد ساخت ایران نموده است که این رویکرد در توانمند سازی شرکت ها در زمینه ی خود اتکایی ساخت و تولید تجهیزات مربوط به آزمایشگاه پیشرفته نقش بسزایی داشته است.

تجهیزات آزمایشگاهی

برگزار کننده نمایشگاه های تجهیزات آزمایشگاهی

برگزاری نمایشگاه به منظور تشویق مراکز علمی و تحقیقاتی و دانشگاه ها به خرید محصولات داخلی در راستای بازاریابی و باز نمودن مسیر صادرات این محصولات به خارج از کشور است. حضور مشتریان در این نمایشگاه و مراجعه مشتریان به مشاوران و کارشناسان شرکت‌های تولید کننده تجهیزات آزمایشگاهی باعث می‌شود که شرکت های تولید کننده با نیازهای مشتریان خود بیشتر آشنا شوند و شوق و انگیزه بیشتری برای تولید تجهیزاتی پیدا کنند که نیاز به خلاقیت و ایده پردازی‌های نوین دارد. محققان و پژوهشگران هم قبل از خرید تجهیزات ازمایشگاهی مورد نظر خود می‌توانند از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های دقیق تیم فنی شرکت‌های تولید کننده تجهیزات آزمایشگاهی بهره مند شده و بدون هیچ گونه شک و تردید محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایند و از خرید خود رضایت کامل داشته باشند.

بومی‌سازی تجهیزات و الزام وجود دانش فنی و توانمندی تولید این تجهیزات زمینه‌ساز اثر گذار پیشرفت و توسعه کشور است و تا کنون هر مجموعه ای که اقدام به خرید تجهیزات پیشرفته کشورهای خارجی نموده اند قطع به یقین با دغدغه های استرس زایی چون هزینه بالای تعمیر، نگهداری و کمبود قطعات، مواجه بوده اند.

حال با توجه به این که شرکت‌های دانش‌بنیان‌ متشکل از نیرو های نخبه و مجرب مراکز علمی و تحقیقاتی و دانشگاهی سراسر کشور هستند و مسلما با نیاز های حوزه ی پژوهش و تحقیقات آشنایی کامل دارند چنانچه مورد حمایت همه جانبه مسئولین امر قرار بگیرند و زمینه های تعامل بیشتر بین  شرکت های تولید کننده و مشتریان ایجاد گردد مسلما آینده ای درخشان برای حوزه ی علم و فناوری کشور رقم خواهد خورد و مسیری مطمئن به سمت پیشرفت و توسعه ی محصولات داخلی هموار خواهد شد و نواقص و خلا های موجود با توانمندی های حاصله رفع خواهد شد و در نتیجه مشتریان جسارت بیشتری برای خرید تجهیزات داخلی  آزمایشگاهی خواهند داشت.

شرکت نور صنعت تجهیز فردوس با آمادگی کامل و توان علمی بالا طی چند ماه گذشته با برنامه ریزی دقیق در هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد ازمایشگاهی ایران ساخت و بیست و یکمین نمایشگاه دستاورد های پژوهش، فناوری و فن بازار (27 الی 30 آذر ماه) شرکت نموده است که این نمایشگاه  به دلیل شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت دستور العمل های بهداشتی به صورت مجازی برگزار می شود. این شرکت به همراه تیم کارشناسان و مشاوران علمی خود آمادگی این را دارد تا راهنمایی های لازم جهت خرید هر محصول خود را در اختیار مشتریان عزیز خود قرار دهد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *