• تاریخ انتشار: 4 بهمن 1401
یخچال دارو

مشخصات کلیدی که باید برای یخچال دارویی در نظر بگیرید و چگونه انتخاب کنید؟

داروهای حساس به دما اغلب در بیمارستان ها و مراکز تحقیقاتی به دلیل ذخیره سازی نادرست علی رغم دستورالعمل های توزیع خوب، بدلیل نبودن یخچال دارو دفع می شوند.

این نگهداری و جابجایی نادرست داروهای یخچالی باعث تخریب غیرضروری و در نتیجه ضرر مالی و محصولی شد.

به گفته مدیر خدمات ایمن سازی در CDC (آتلانتا)، تخمین زده می شود که سالانه 20 میلیون دلار از تبرید ضعیف هدر می رود و تا 35 درصد از واکسن ها تحت تأثیر نگهداری نامناسب قرار می گیرند.

یخچال دارویی به یک وسیله ضروری برای حل همه این مسائل تبدیل شده است. با این حال، انتخاب یک یخچال دارویی خوب می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، زیرا تولیدکنندگان مختلف زیادی وجود دارند و همیشه پیشرفت‌های جدیدی در حال انجام است، و باعث می‌شود که شما در مورد ویژگی‌هایی که باید بیشتر اولویت‌بندی کنید سردرگم شوید. اگر این خرید مهم‌ترین سرمایه‌گذاری برای آزمایشگاه شما برای کنترل تمام داروهای شما باشد، تصمیم خرید می‌تواند حیاتی‌تر باشد. در اینجا مهمترین عوامل در انتخاب یخچال دارویی مناسب برای امکانات شما آورده شده است.

یخچال دارویی

  1. بهره وری انرژی در یخچال دارویی

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید مصرف انرژی است. یخچال دارویی یکی از تجهیزات بسیار پر مصرف است. انتخاب یخچال دارویی کم مصرف نه تنها به کاهش ردپای کربن شما کمک می کند، بلکه صرفه جویی مالی قابل توجهی نیز برای شما فراهم می کند. هنگامی که هزینه یخچال دارویی شما را می سنجید، برچسب قیمت تمام داستان را بیان نمی کند. همچنین باید هزینه انرژی برای اجرای آن را پرداخت کنید. بنابراین، به جای تمرکز بر هزینه های اولیه، همیشه باید کل هزینه مالکیت را در نظر گرفت در مورد یخچال دارویی کارآمد بیشتر بخوانید : قبض برق خود را کاهش دهید 

  1. ظرفیت در مقابل کل فضای ذخیره سازی

عامل دیگر ظرفیت و فضای ذخیره سازی کل است که می تواند مشکل باشد، زیرا ظرفیت یخچال نشان دهنده ظرفیت کل ذخیره سازی واقعی موجود برای نگهداری اقلام شما نیست. این می تواند خسته کننده باشد که بفهمید ممکن است اقلام شما به خوبی در ظرفیت نگهداری یخچال قرار نگیرند. همیشه طراحی و ساخت محفظه داخلی یخچال را بررسی کنید که فضای ذخیره سازی بزرگ تری برای حداکثر ذخیره اقلام فراهم می کند.

  1. یکنواختی دما، پایداری و بازیابی یخچال دارویی

یک یخچال دارویی عالی برای محافظت از دارو و داروی شما به هر قیمتی ساخته شده است، و این موضوع برای محافظت از اقلام یخچالی شما در اولویت قرار دارد. همانطور که گفته شد، دمای داخلی یخچال باید در تمام مکان‌های نگهداری از بالا به پایین، جلو به عقب و کناره‌ها ثابت و پایدار باشد. بسیاری از یخچال‌های دارویی با ویژگی‌های نوآورانه و آخرین فناوری با تمرکز بر نوسانات دما، یکنواختی و تغییرات محیطی تولید می‌شوند تا از توانایی آن در حفظ دمای خاص با ثبات بالا اطمینان حاصل شود.

  1. کیفیت

یکی دیگر از نکاتی که نباید از دست بدهید کیفیت است. یخچال‌های دارویی با کیفیت سرمایه گذاری شما را ماندگار میکند. استفاده از یک برند معتبر می تواند به معنای خرید یخچالی باشد که بدون هیچ گونه وقفه ای در استفاده از آن به دلیل تعمیرات یا خرابی محصول، عمر طولانی تری داشته باشد. با این حال، هیچ الکترونیکی برای همیشه دوام نمی آورد، بنابراین با هر مدلی که خریداری می کنید، احتمالاً باید در دسترس بودن طولانی مدت قطعات یدکی آن، حداقل برای 10 سال آینده، در نظر بگیرید. همیشه به دنبال فروشنده ای با تجربه صنعتی گسترده باشید که بتواند بهترین خدمات پس از فروش و پشتیبانی را به شما ارائه دهد. همچنین ارزش پرداخت هزینه برای یخچال دارویی با دوره پوشش گارانتی طولانی تری به خصوص کمپرسور را دارد.

  1. گارانتی ها، خدمات و پشتیبانی

همیشه از گارانتی ها، خدمات پس از فروش، آموزش و پشتیبانی مطلع شوید. زیاد حواس‌تان به ویژگی‌ها پرت نشود، اما ابتدا درباره ضمانت‌های موجود تجهیزات تحقیق کنید. مدت زمان گارانتی چقدر است؟ برای تعمیر تحت آن گارانتی به چه کسی مراجعه می کنید؟ در چه مواردی گارانتی فاقد شرایط می شود؟ ضمانت‌ها، تعمیر و نگهداری و خدمات می‌توانند در این راه صرفه‌جویی زیادی در هزینه داشته باشند، بنابراین در هنگام خرید به آن‌ها توجه کنید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه شما

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها