چمبر دارو چیست؟

دستگاه چمبر دارو به صورت اتاقکی است که شرایط پایداری دارو تحت تاثیر از عواملی که در بالا ذکر شد در بازه های زمانی ۳ ماهه، ۶ماهه و ۱ساله را مورد سنجش قرار می دهد. پس از انجام تست Acceleration با دقت و کیفیت بالا مدرک (Q Validation(PQ,OQ,I تایید می گردد.

لزوم استفاده از چمبر دارو:

در عصر حاضر، شرکت های دارو سازی توانمند با تکیه بر دانش و تخصص خود دارو های مورد نیاز کشور را تولید می کنند و در این زمینه به موفقیت های بسیار زیادی دست یافته اند که نتیجه ی تلاش بی وقفه در زمینه ی تولید بوده است. یکی از مهم ترین اصولی که در بخش تحقیقات علوم دارویی و پزشکی و مخصوصا بخش کنترل کیفیت کارخانجات دارویی در کانون توجه تولید کنندگان قرار دارد انجام آزمایشات پایداری دارو در شرایط خاص دما و رطوبت و اقلیم های بسیار متنوع کشور می باشد. تولید کنندگان به طور قطع نگران تاثیر گذاری عوامل خارجی محیطی مانند دما، رطوبت میزان تابش نور خورشید در شرایط مختلف آب و هوایی کشور بر دارو های تولید هستند. آنها معتقدند میزان تحمل دارو در شرایط مختلف باید مورد سنجش قرار گیرد و در واقع طول عمر دارو(Aging Test) آزموده شود.
چمبر دارو با استفاده از دیتالاگر که دارد آنالیز کامل انجام می دهد و آن را از طریق اتصال به کامپیوتر در اختیار کاربر قرار می دهد.

ویژگی های چمبر دارویی:

نیرو های متخصص و فنی در شرکت نور صنعت تجهیز فردوس  با بهره مندی از دانش فنی و با علم به اهمیت این دستگاه در صنعت دارویی وپزشکی کشور ، چمبر های دارویی با دقت و کیفیت بالا طراحی و تولید می نمایند که از مهمترین ویژگی آن می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

* جنس بدنه ی خارجی از ورق روغنی با رنگ الکترو استاتیک
* جنس بدنه داخلی از استیل ۳۰۴
* دارای یک در اصلی و یک در شیشه ای جهت بازدید کاربر با عایق به ضخامت ۵ سانتی متر
* مجهز به کنترل دما و رطوبت
* مجهز به فن سیرکولاسیون جهت یکنواختی دما و رطوبت
* مجهز به آلارم صوتی هشدار در مواقع ضروری
* قابلیت برنامه ریزی
* دارای صفحه نمایش اطلاعات
* دارای تایمر زمان
* امکان ذخیره ی اطلاعات
* امکان کالیبراسیون آبان رطوبت در ۲نقطه و حرارت در ۶ نقطه.

چمبر دارویی

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *