نور صنعت تجهیز : طراح و تولید کننده ی تخصصی تجهیزات آزمایشگاهی
 کاربرد هود لامینار در آزمایشگاه چیست؟

کاربرد هود لامینار در آزمایشگاه چیست؟

هود لامینار چیست؟

هود لامینار میز کار تمیزی است که از ورود هر گونه پارتیکل ها و آلودگی های زیست محیطی که در هوا معلق هستند جلوگیری نموده و هم چنین از پرسنل و کاربران آزمایشگاه که همواره در معرض این آلودگی ها قرار دارند محافظت می کند.
این دستگاه از پر کاربرد ترین و مهم ترین تجهیزات آزمایشگاه است که در ابعاد و اندازه های متنوع طراحی و ساخته می شود. این دستگاه در اتاق های کشت و آزمایشگاه های میکروبیولوژی پرکاربرد است.

انواع هود لامینار چیست؟

متخصصین مجرب شرکت نور صنعت تجهیز فردوس این هود را به لحاظ کاربرد و سفارش مشتریان گرامی در دو نوع افقی و عمودی طراحی می نمایند و در مراحل ساخت آن نمونه الگوهای وزش هوای متنوع را مد نظر قرار دارند.
هود لامینار کلاس I:

هودی عمودی است که جهت کشت بافت مورد استفاده قرار می گیرد.

هود لامینار کلاس II:

هودی افقی است که در آزمایشگاه ها جهت کشت میکروبی برای تشخیص و درمان بیماری های گوناگون نقش بسیار مهمی دارد چرا که در این کاربرد، محافظت محیط و محافظت کاربر از هر گونه میکروب، قارچ، باکتری و آلودگی ها حائز اهمیت است.

مشخصات هود لامینار چیست؟

این دستگاه از دو قسمت کابین و پایه تشکیل شده است.

در ساختار محفظه ی هود، استیل ضدزنگ بکار رفته است و فاقد هر گونه فضای خالی است چرا که همواره خطر ایجاد قارچ و آلودگی در لابلای درز ها و فضا های خالی وجود دارد.
این دستگاه مجهز به فیلتر هپا (HEPA) است که با حالت مکش هوای آلوده را خارج می کند و در مقابل هوای تمیز بسیار آرام و به شکل خطی (Laminar Flow Hood) به سمت کاربر می وزد.
این دستگاه دارای لامپ UV-C است. کاربر ملزم است قبل از شروع آزمایش مربوطه این لامپ را به مدت ۱۵ دقیقه روشن نماید تا محفظه ی داخلی دستگاه کاملا استریل شود. نکته ی مهم این است که کاربر با شروع آزمایش الزاما این لامپ را باید خاموش نماید تا از بروز بیماری های پوستی جلوگیری شود.

هود لامینار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *